Skip to: Site menu | Main content

 

 

 

 

 

روز جهانی کارگر بر همه کارگران جهان مبارک باد!


باز هم روز جهانی کارگر در حالی فرا می‌ر‌سد که بحران مالی نظام سرمایه‌داری به‌شدت و بیش‌ازپیش افزایش یافته‌است و ملیون‌ها کارگر را در سراسر جهان به بی‌کاری، خانه‌نشینی و سیه‌روزی کشانده‌است. علاوه بر آن تضادهای درونی نظام فرتوت سرمایه‌داری در حال شدت‌گرفتن است و این خود گواه بر این واقعیت جهانشمول است که این نظام بدون راه‌اندازی جنگ‌های ویران‌گرانه و غارت‌گرانه لحظه‌ای هم به عمر نکبت‌بار خود ادامه داده نمی‌تواند. بنابر آن لازم است که انسان‌های طراز نوین انقلابی مبارزات‌شان را متمرکز کنند تا بساط آن‌ را بر چیند و آن را برای ابد در موزهٔ تاریخ نهند و بدین طریق به غارت‌گری‌ها و وحشی‌گری‌های این نظام جنایت‌پیشهٔ جهانخوار نقطهٔ پایانی بگذارند و در عوض آن جهان عاری از ستم و استثمار با صلح‌وصفا، برابری و هم‌بستگی‌ جهانی ایجاد کنند.
آری، اول ماه می در حقیقت روز تعهدسپردن برای انجام انقلاب بزرگ و دورانساز پرولتری و آمادگی‌گرفتن برای خاکسپاری نظام پلید سرمایه‌داری‌ در سراسر جهان است نه فقط جشن و پایکوبی‌ که رویزیونیست‌ها و سایر تسلیم‌طلبان چپ خجالت‌زده و شرمنده‌ازانقلاب با بالابردن پیک اینجا و آنجا غوغا و هلهله راه ‌می‌اندازند. این است‌ پیام و رهنمون کمونیست‌های انقلابی برای توده‌های جهان و به‌ویژه طبقهٔ پیشرو کارگر جهانی!
به هر حال امسال نیز مراسم و جشن روز جهانی کارگر مانند سال‌های قبل از طرف سازمان‌ها و تشکلات کارگری در مرکز شهر وین برگزار گردید و از این روز جهانی و به‌ویژه از بنیان‌گذاران بزرگ سوسیالیزم علمی و سایر جان‌باختگان طبقهٔ کارگر تجلیل و گرامیداشت به عمل آمد. این مراسم با خواندن سرود انترناسیونال شروع شد و با مشت‌های گره‌کرده و چهره‌های پرهیجان برگزارکنندگان همراهی گردید. گروه‌ها و تشکلات که در اول ما مه شرکت داشتند از این قرار بود:

باید خاطرنشان ساخت که از میان این تشکلات فدراسیون (ADHF ) برای حقوق دموکراتیک در اتریش، هوداران حزب کمونیست (مائوئیست) افغانستان، تشکل انقلابی اتریش و محفل انقلابی امریکای لاتین دسته‌ای را به‌نام دستهٔ انقلابی به وجود آورده بودند و نیز بیانه‌ای مشترک را با هم به امضا رساندند و در بین مردم پخش کردند. راه‌پیمایان شهر را با شعارهای زنده باد مارکسیسم‌لنینیسم‌مائوئیسم، زنده باد سوسیالیسم و همبستگی جهانی و مرگ‌ بر فاشیسم و امپریالیسم به لرزه انداختند. این راه‌پیمایی به‌مدت دو ساعت طول کشید و سرانجام در پارکی به‌نام (Votiv ) در مرکز شهر وین با تعهد به دفاع از منافع طبقهٔ کارگر و انجام انقلابات پرولتری در سراسر جهان به پایان رسید. در اخیر مراسم با رقص‌وپایکوبی با نواختن موسیقی وخواندن ترانه‌های انقلابی و صرف طعام تا مدتی ادامه یافت و با شادی و خوشحالی فراوان به پایان رسید.
در اخیر قابل یادآوری‌است که امسال به همت اتحادیهٔ پناهندگان ملی و دموکرات‌های افغان‌های مقیم اتریش محفل شعرخوانی و موسیقی به تاریخ سی آپریل برای بزرگداشت از روز جهانی کارگر برپا گردید. این محفل در کل به‌مناسبت روز بزرگ جهانی‌ کارگر و به‌ویژه جان‌باختگان پیشرو جنبش ‌انقلابی‌ طبقهٔ کارگر کشور ما و در پیشاپیش آن‌ رفیق‌اکرم یاری و همرزمانش برگزار گردید .
در ضمن یاد تمام آن انقلابیون و افراد ملی‌مترقی‌ را گرامی داشتند که در طی جنگ‌ مقاومت علیه سوسیال‌امپریالیسم و رژیم مزدور و دست‌نشاندهٔ ریزیونیست و کمونیست‌ستیز هفت ثوری جان‌های‌‌شان را از دست دادند و نیز یاد آن‌هائی را گرامی داشتند که طی جنگ‌های خانمانسوز هفت ثوری‌ها و هشت‌ثوری‌‌های خاین و وطن‌فروش، قربانی‌ منافع این ناکسان شدند و همچنان یاد آن‌هائی را گرامی داشتند که ناخود‌آگاه قربانی‌ منافع امپریالیست‌های جهانخوار و خائنان وطن‌فروش و مرتجعین تندرو اسلامی شده‌اند و بالاخره یاد آن پایه‌گذاران کبیر پرولتاریایی و رفقای شجاع بین‌المللی ما را گرامی داشتند که برای تحقق و اعتلای آرمان‌های والای سوسیالیستی جان‌های‌شان را در سنگر‌های نبرد علیه امپریالیسم و دست‌نشاندگان مرتجع منطقوی‌ آن‌ها در سراسر جهان فدا کردند. یادشان گرامی، روان‌شان شاد و راه‌ سرخ‌شان پررهرو و جاویدان باد! همچنان از تمام کارگران جهان و به‌خصوص کارگران آگاه جهانی قدردانی به عمل آوردند که برای ایجاد نظام‌های سوسیالیستی و محوی نظام استثمارکننده و ستمگر سرمایه‌داری در کوشه‌وکنار جهان مبارزه می‌کنند و یا به تبلیغ و ترویج آرمان‌های سوسیالیستی و کمونیستی می‌پردازند. در این محفل شاعران جوان و پرآوازه و یک تن از آوازخوانان متعهد و ملی‌انقلابی حضور یافتند و به فعالیت امسال ما رنگ‌و‌رخ دیگری بخشیدند.
گردانندهٔ این برنامه خاطرنشان ساخت که "کشور ما فعلاً تحت اشغال قرار دارد و مردم ما قربانی منافع امپریالیسم جهانی و دست‌نشاندگان وطن‌فروش و جنایت‌پیشه‌گان وطنی و تسلیم‌طلبان چپ شرمنده‌ازانقلاب گردیده‌اند. این جهان‌خواران مردم ما را می‌کشند، منابع کشور ما را تاراج می‌کنند و توده‌ها و به‌ویژه کارگران ما را در هر گوشه‌وکنار جهان آواره و دربه‌در در پی لقمه‌نانی سرگردان ساخته‌اند و آن‌ها را به مهاجرت اجباری و سازماندهی‌شده جهانی وا داشته‌اند" و نیز اضافه نمود که ما متعهدیم تا در برابر این همه بیدادگری‌های جهانخواران بین‌المللی و وطن‌فروشان دون‌صفت که توده‌ها و کارگران را استثمار می‌کنند، برزمیم و صدای مردم و به‌خصوص طبقهٔ اسثمارشدهٔ گارگر کشور ما را در سطح ملی و جهانی به گوش سایر زحمت‌کشان جهان برسانیم و هم تلاش داریم که در راه اتحاد و هبستگی‌ طبقاتی‌ طبقهٔ کارگر جهان برای براندازی نظام فرسوده و جنگ‌افروز سرمایه‌داری امپریالیستی مبارزه کنیم". در اخیر این محفل با سازوآواز و صرف عذا به پایان رسید.